Kredyt konsolidacyjny

Restrukturyzacja kredytu

 

 

            Kredyt konsolidacyjny można uznać za restrukturyzację zobowiązań finansowych. Służy on do scalenia wszystkich spłacanych zobowiązań w jeden kredyt. Najczęściej są to zobowiązania wynikające z wcześniej zawartych umów, które są mniej korzystne i z różnych względów powodują zbyt duże obciążenia dla przedsiębiorcy. Najczęściej konsolidowane są zobowiązania o stosunkowo wysokim oprocentowaniu oraz krótkim okresie finansowania.

            Restrukturyzacja zobowiązań w formie kredytu konsolidacyjnego, z jednoczesnym wydłużeniem okresu finansowania znacznie obniża koszty bieżące i tym samym miesięczne obciążenia z tytułu spłacanych rat. Zyskuje się większą zdolność kredytową a także komfort spłacając tylko jedną ratę w miesiącu, zamiast kilku.

            Kredyt konsolidacyjny  ma na celu  pomoc kredytobiorcy w spłacie posiadanych zobowiązań. Pomoc tutaj jest rozumiana jako zmniejszenie miesięcznych obciążeń do spłaty przez klienta.

Kredyt konsolidacyjny


Kredyt konsolidacyjny występuje w dwóch rodzajach:

  • Pierwszy rodzaj to kredyt przystosowany do spłaty kilku zobowiązań tego samego kredytobiorcy i połączeniu ich w jedno zobowiązanie. W procesie zmian wydłuża się okres finansowania i jednocześnie zmniejsza się marżę. W konsekwencji tej operacji klient płaci jedną, niższą ratę. Przy konsolidacji z zabezpieczeniem tzw. twardym, w którym zazwyczaj jest hipoteka można uzyskać większe kwoty kredytu na dłuższe okresy. Ilość oraz wielkość konsolidowanych zobowiązań też może być znacznie większa. Po przeprowadzeniu takiej konsolidacji znacznie wzrasta zdolność kredytowa.

  • Drugim jest tzw. refinansowanie. Kredyt refinansowy to nic innego jak nowy kredyt, który zamienia zobowiązanie wcześniej zaciągnięte na nowe. Z zasady powinien być na dogodniejszych warunkach dla kredytobiorcy. Przekształcenia w naszej gospodarce powodują zmiany na rynkach finansowych. Ogólnie rzecz ujmując pieniądz tanieje. Powoduje to, że kredyt, pożyczka lub inne zobowiązania finansowe wzięte kilka lat temu, obecnie nie są już tak atrakcyjne cenowo jak kiedyś. Super oprocentowanie ciężko wynegocjowane w przeszłości, dzisiaj jest oprocentowaniem wysokim i kontynuując takie finansowanie płacimy tylko więcej za taki sam kredyt.


Potrzebujesz pomocy?

 

Skontaktuj się z nami

 

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Treść wiadomości